Doğalgaz Acil 187


Doğal Gaz aboneleri, doğalgazdan kaynaklanan gaz kesintisi, gaz kaçağı, doğalgaz şebekesinde meydana gelen hasarlar vb. doğalgaz ile ilgili sorunlarla karşılaştığında 24 saat kesintisiz hizmet veren ALO 187 Doğalgaz Arıza Servisini aramalıdır.

Doğal gaz acil 187 nolu telefona gelen tüm ihbarlar Acil Müdahale Birimi tarafından değerlendirilmektedir. İhbarı veren abonemiz ihbar konusunu, adresini, adını ve soyadını, telefon numarasını ana kumanda personeline bildirir. Tüm bu görüşmeler sesli kayıt sisteminde kayıt altına alınır. Ana kumanda alınan ihbarı sistemde iş emrini açarak ilgili acil müdahale ekibine iletir. İhbarı alan ekip hızlı bir şekilde adrese giderek müdahalede bulunur. İhbar değerlendirildikten sonra bilgisi ana kumandaya verilir.

ALO 187 Doğalgaz Arıza Servisi arandığında arayan kişi; ad, soyad, adres bilgilerinin yani sıra şikâyet ve problemlerini de doğru bir şekilde tanımlayarak bildirmelidir.

24 saat kesintisiz hizmet veren ALO 187 Doğalgaz Arıza Servisi, zamanında ihbar edilen arızaya en geç 10-15 dakika gibi kısa bir zamanda müdahale edecektir.

ALO 187 Doğalgaz Arıza Telefonu; doğalgazdan kaynaklanacak çok önemli ihbarlara muhatap olacağı için, bu amaç dışında kullanılmaması ve gereksiz yere meşgul edilmemesi dikkate alınmalıdır.

Dikkat Gaz kokusu mu alıyorsunuz..!! Lütfen Broşürlerimizi inceleyiniz .


Evinizde Gaz Kaçağı Hissederseniz;Doğal gaz çürük sarımsak kokusu benzeri bir kimyasal madde ile kokulandırılır.

Evinizde bu kokuyu hissettiğiniz an kesinlikle paniğe kapılmayın. Acil müdahale ekipleri gelene kadar aşağıda belirtilenleri yapmalısınız.

  •  Vakit geçirmeden doğal gaz acil 187 nolu telefonu arayınız. 
  • Pencere ve kapıları açarak ortamı havalandırınız.
  • Gaz kaçağının olduğu hatta en yakın vanadan başlayarak tüm vanaları kapatınız.
  •  Gaz kaçağının olduğu ortamda kesinlikle ateş yakmayınız.
  •  Elektrikli cihazları çalıştırmayınız, çalışan cihazları kapatmayınız.
  • Gaz kaçağının olduğu ortamda kesinlikle cep telefonu ve telsiz telefon ile görüşmeyiniz.
  • Kırgaz  Acil Müdahale ekibi olay yerine geldiğinde onlara yardımcı olmaya çalışınız.
Doğalgaz
Fatura Ödeme